My Box nasıl kullanılır?

My Box’taki kelime kartlarındaki öğrenilmek istenen kelimenin; bir tarafında İngilizce, diğer tarafında ise Türkçe olarak karşılığı yer almaktadır. Tercihinize göre Türkçesini okuyup İngilizcesini hatırlamaya veya İngilizcesini okuyup Türkçesini hatırlamaya çalışabilirsiniz.
My Box’ı kullanırken takip etmeniz gereken yollar şöyledir:
1. Gün: Günlük olarak 10 veya 15 kart hazırlayıp, hazırladığınız kartları okuyunuz/tekrar ediniz. (Her gün kart hazırlamak zorunda değilsiniz, bazı günler hazırlamayabilirsiniz.)
2. İlk olarak bir önceki gün hazırladığınız kartları okuyarak cevapları hatırlamaya çalışınız.
Cevabını bilemediğiniz kartları 1. Kısma, cevabını bildiklerinizi ise 2. Kısma koyunuz. Ardından 2. Kısma koymuş olduğunuz kartların önüne büyük ve renkli bir kart yerleştiriniz böylece diğer kartlarla karışmasınız önlemiş olacaksınız. Daha sonra tekrar 10-15 adet kart hazırlayıp 1. Kısma koyunuz.
3. Gün: 1. Kısımdaki kartlardan tekrar etmeye başlayın ve cevabını bildiğiniz kartları bir önceki gün yerleştirmiş olduğunuz kartlarla karıştırmamak için 2. Kısımdaki renkli kartın arkasına koyunuz.
2. kısım 2 grup karttan oluştuğu ve henüz kapasitesi dolmadığı için dokunmayınız, değişiklik yapmayınız.
1. kısma ise yine cevapları bilmediğiniz ve günlük hazırladığınız 10-15 kartı koyunuz.

4. Gün: Artık 2. Kısmın kapasitesi doldu bu yüzden tekrar etmeye bu kısımdan başlayınız. Renkli kartla 1. Kısım arasındaki kartları tekrar ediniz.
Bu defa doğru cevapladığınız kartları 3. kısma yerleştirip başka bir renkli kartla, yeni eklenecek kartlar için ayrım yapınız. 2. kısımda kalan kartları renkli kartın öncesine koyarak o kısma eklenecek kartlar için ayrım yapınız.
Bu gün son olarak ilk kısma geri döndünüz ve cevapları bildiğiniz kartları 2. kısımdaki renkli kartın arkasına koyunuz, cevapları bilmediğiniz kartları ve günlük olarak hazırlamış olduğunuz kartları(10-15 adet) 1. kısma koyunuz.
5. Gün: 3. kısım 4 grup karttan oluşmaktadır, bu yüzden bu kısmı doldurmak için rutin görevlerinizi 4 gün boyunca devam ettirmeniz gerekir.

6. Gün: 4. kısım 8 grup karttan oluşur ve bu kısma ilk kart geldikten 8 gün sonra tamamlanmış olur. 5. kısım da 15 grup karttan oluşarak ilk kart geldikten 16 gün sonra tamamlanacaktır.

Ara vermeden devam edildiği takdirde tüm kısımlar 30 günde tamamlanır.
PÜF NOKTA: Yeni koyduğumuz kartlarla diğer kartların karışmaması için aralara renkli kart koymayı unutmamalısınız!
30. Gün: İşte oldu!!
Bugünden itibaren MY Box’tan kart çıkarmaya başlayabilirsiniz, çünkü artık kartlardaki kelimeleri öğrendiniz.
Çıkardığınız kartları isterseniz çöpe atabilir, isterseniz saklayabilirsiniz. Artık orada yazanlarla 5 defa farklı durumda karşılaşıp uzun hafızanıza kaydettiğiniz için bu kelimeler her zaman hafızanızda sizinle beraber olacak!
My Box’ı tercih ederek en kısa zamanda öğrenilmesi zor konuları öğrenme ve hayatınız boyunca unutmama şansını yakaladınız!! Oyunu siz kazandınız!

Ücretsiz Danışmanlık

formu doldurun sizi danışman için arayalım